IMG_4468

Tallinna Liiga 2019/2020 hooaeg lõppes Õnnejunnide võiduga

Juba aastakümneid on Tallinnas mängitud Tallinna Liigat, mis on pealinna bowlaritele väga südamelähedaseks saanud… Suur aitäh Raulile, kes selle liiga algatas ning ca 20 aastat seda juba vedanud on ja muidugi ei saa unustada neid kõiki bowlareid, kes Tallinna Liigas palle veeretanud on.

Liiga kestab 16 nädalat sügisest kevadeni, kus siis igal teisel nädalal mängitakse 5 matši erinvate tiimide vastu, kus võidu eest preemiaks 1 punkt, viigi eest 0,5 punkti ning kaotuse eest midagi vähemaks ei võeta.

Sellel hooajal osales liigas 8 tiimi. Peamiselt Tallinna inimesed, kuid tubli osavõtt oli ka Raplamaalt. Peamiselt domineerisid tervet hooaega kaks tiimi: Amatöörid (Raili Vaarpuu, Raul Beekmann ja Meelis Malva) ja Õnnejunnid (Gabriel Veide, Jaare Pentus ja Carl Kinnunen). Eriti põnevaks kujunes liiga lõpp.

Enne viimast vooru oli võimalus liigavõit võtta 4 erineval tiimil. Põnevus jätkus ka terve viimase vooru vältel, alles eelviimases mängus kindlustasid Õnnejunnid endale liigavõidu, kuid 2. – 4.koht oli selgitamata veel enne viimast mängu. Viimases mängus läksid vastamisi Amatöörid Õnnejunnidega ja Follow Hansaga, sellel hetkel oli nii Followil kui Hansal võita teine koht ja Amatööridel kolmas koht. Amatöörid võitsid Õnnejunne ning edaspidine sõltus ainult Hansa ja Follow’i omavaheliselt mängust. Nende mäng oli veel täiesti lahtine enne viimaste mängijate viimaseid viskeid. Follow meeskonna ankur Timo Vilumets avas 10. ruudu strike’ga ja peale seda viskas maha 6 kurikat, mis pani Hansa võistkonna Margo Meeniskile peale pinged – Võiduks oli tarvis 10. ruut puhtalt mängida, Margo viskest jäi üles üks kurikas, millest sõltus kas Hansa tuleb teiseks või neljandaks. Sellel korral tegi ankur oma tööd nii nagu vaja, paikas 8. kurika ning Hansa lõpetas liiga teisena, Follow kolmandana ning Amatöörid sellel korral neljandad.

Suured tänud veelkord Raulile, AMB Akadeemia bowlingule ja kõikidele osalejatele.

Meeskondlik esikolmik:

  1. Õnnejunnid (Gabriel Veide, Jaare Pentus ja Carl Kinnunen)
  2. Hansa (Kristjan Leisner, Aivar Leinemann ja Margo Meenisk)
  3. Follow (Tannar Talusaar, Erki Vatsel ja Timo Vilumets)

Individuaalne esikolmik:

  1. Jaare Pentus
  2. Carl Kinnunen
  3. Raul Beekmann

Kõik tulemused ja reglement on leitavad lingilt : https://uus.almarebowling.ee/tallinna-liiga-2019-2020/

Küll aga mängitakse Tallinnas AMB Akadeemia bowlingus viimaseid lohekapp’i etappe ning Tartus on pooles järgus F-cup.

JAGA SEDA POSTITUST
Share on facebook
Share on twitter