117743258_298734508097673_1639431919990651486_n

SBB Summer Cup 2020 oli täis üllatusi, rekordeid ja rõõmu

Eelneval nädalavahetusel mängiti AMB Akadeemia bowlingus hooaja viimane reitinguvõistlus – SBB Summer Cup 2020. Mehed ja naised võistlesid selle korral ühises arvestuses, lahked mehed lubasid naistele 10 händikäpi punkti mängu kohta lisaks. Esimese üllatusena otsustasid võistlusest osa võtta ka mõned bowlerid Leedust.

Eelvoorud olid ümberviskamisega ja edasi pääses sellel korral 22 paremat mängijat üldtabeli alusel ja nendele lisaks 2 paremat naist, kes sellel korral joone alla jäid. Eelvoorud võitis Carl Kinnunen tulemusega 1364, kaheksa parema hulka mahtus tulemusega 1265 ning selle autoriks võib mõnevõrra üllatusena lugeda Rapla mängumeest – Sulevit, aga olgem-ausad, mees on viimasel ajal ka head minekut näidanud. Maagiliseks piiriks 22 parema sekka osutus seekord 1185, mille viskas ei keegi muu kui vanameister Udo Sulp. Lisaks oli Timo Vilumetsal hea võimalus eelvoorudes ideaalne tulemus teha, kuid viimasel viskel Timo eksis ja tulemuseks 299, mis mehe enda sõnul on ka uus ühe sarja rekord, video on ka saadaval Sportbowlingbaltic facebook’i lehel. Rekordeid viskas ka noor tartlane Siim Henrik Saar, noor poiss viskas 6 mänguga kokku peaaegu 200 keskmist ning lisaks parandas ka enda 1 sarja isiklikku tugeva 265 punkti peale. Lisaks tasub silm peale heita punktitabelitele, kus on väga kergelt märgatav, kui oluline roll on igal kurikal/punktil.. Õnnetuid mõne punktiga väljajääjaid sellel korra oli ning eks kõik ise teavad, mille arvelt need üksikud punktid teine kord kokku hoida saaks.

Esimeses finaalvoorus juhtus küll midagi uskumatut, see sama Siim viskas 4 mänguga kokku juba 236,5 keskmist. Selle tulemusega edestas noor mängumees teist kohta koguni 98 punktiga… uskumatu ja väga tubli sooritus Siimult. Edasipääsemiseks oli tarvis visata 778 punkti ning täpselt mõõdetud tulemuse lajatas sellel korral Peeter Käsper ja jälle Raplast. Kas panete vaikselt tähele, mida “raplakad” üritavad?? Olge ettevaatlikud.

Teine finaalvoor väga suuri üllatusi ei pakkunud, kuid midagi märkimisväärset siiski. Võidu võttis Rimantas Daubaras Leedust keskmisega 222,5 punkti. 8 parema sekka jõudis ka üks C klassi mängija – Gunnar Saar, tubli töö – Gunn. Üllatusena ei mahtunud 8 parema sekka Jaare Pentus, kellel jäi vaid 5 punkti puudu… Kohe Jaare selja taga platseerus Siim Henrik, taaskord napilt alla 200 keskmine, igati tubli ja õnnestunud võistlus Siimu poolt. Aga tugeva lõpuspurdi tegi Marek Tammsoo, viimases mängus viskas mees koguni 254 punkti ja tõusis selle rahvakeeli purakaga 5 punktiga Pentuse ette ning jätkas võistlust.

Veerandfinaalides alustati mängimist juba mees mehe vastu, ühes paaris ka mees naise vastu, sest ainsa naisena 8 hulka jõudnud Jolanta Kontavainiene oli selleks hetkeks juba võistluse parim naisosaleja – õnnitlused! Esimeses matšis läksid vastamisi Marek Tammsoo ja Rimantas Daubaras. Sellel korral pidi Marek leeduka paremust tunnistama. Rimantas on väga lihtsa ja stabiilse viskega, spared viskab maha ja üldiselt suudab mees väga stabiilselt üle 200 visata. Teises matšis läksid vastamisi Raul Beekmann ja Gunnar Saar, alguses tundus, et seda mängu ei taha kumbki mees võita, aga siis Raul ikkagi otsustas hommikust saati kuule veeretanud Gunnarile puhkust pakkuda. Kolmandas paaris kohtusid Tallinna Liiga võidumeeskonda kuuluvad õnnejunnid Gabriel ja Carl, vaieldamatult oli see kohtumine kõige põnevam, kus teise mängu 10. ruudus oli veel kõik lahtine. Avamängust jäänud 11 punktine vahe ei tähendanud midagi, mõlemad mehed alustasid teist mängu võimsalt mängu keskel Carli hoog kergelt rauges, aga Gabriel jätkas surumist. Mängu teises pooles hakkas Carl uuesti vastupanu osutama. Carl pidanuks 10. ruudu “umbe” viskama, et survestada Gabrieli sama tegema, kuid Carl eksis juba 10. ruudu avaviskel, jättes lauale 2-4-5-8 ja sellega oli mäng sisuliselt vormistamise küsimus. Viimases paaris Aivari ja Jolanta vahel oli seis peale esimest mängu küll väga lahtine, aga Aivar parandas oma tulemust teises mängus rohkem kui 30 silmaga ning Jolanta veeretas sarnase tulemuse oma esimese mänguga ja nii oligi esinelik selgunud.

Esimeses poolfinaalis proovis värske liiga ja lohe tšempion Gabriel rammu ka Leedu esindaja vastu, esimene mäng oli sisuliselt võrdne, aga teises mängus tegi leedukas ikka oma ja Gabriel põrus täielikult – Rimantas on esimene finalist. Teises kohtumises läksid vastamisi Raul ja Aivar, mõlemad mehed olid väga lahked ja pakkusid üksteisele palju võimalusi, kuid sellel korral Raul ikkagi lõpetas tugevamalt ja tahtis ise ka Rimantasega rammu proovida.

3. ja 4. koha mängus kasutas Gabriel uinutamistaktikat, visates esimese mängu sellise enam-vähem 180 punkti Aivari 215 vastu. Aivar alustas sellel korral surumisega selgelt liiga vara, küll aga jättis Gabriel kõik oma energiavarud võistluse viimaseks mänguks ja vajutas 245 silma ning teenis oma esimese esikolmiku reitinguvõistluselt, tubli töö – Gaaps!

Finaalis olid kõik mängud üle 210 punkti, esimeses mängus viskas Rimantas viimase vapra eestlase vastu kohe hirmuäratavad 248 punkit, aga Raul püsis oma 215 punktiga veel täiesti mängus. Teises mängus mängisid mehed sisuliselt viiki, Raulil eksisteeris küll matemaatiline võimalus, aga kui reaalne selline asjade käik oleks olnud, pigem mitte, aga siit tasub kõrva taha panna, et alati tuleb lõpuni võidelda, sest kunagi ei tea, äkki just täna ongi see päev, kui vastane teebki seda, mida mitte keegi ei usu. Õnnitlused Rimantasele võidu puhul, härra tegi tõepoolest väga hea ja stabiilse võistluse. Samuti õnnitlused Raulile reitinguarvestuse esikoha eest, sest Rauli viimane reitinguvõit pärineb aastast 2016.

Korraldajana olen tänulik kõigile, kes veel sportlikult palle veeretavad ja võistlemas käivad – Aitäh kõikidele osalejatele, loodan, et olenemata mõnest erisusest jäite võistlusega ikkagi rahule. Ja ülimalt suur respect ja tunnustus noormängijate ees, kes rõõmsalt lõpuni võitlesid, nii see kõik algabki – jätkake samas vaimus!

JAGA SEDA POSTITUST
Share on facebook
Share on twitter