41PdLlWRzaL._SX331_BO1,204,203,200_

SBB Rakvere Kevad 2020 on tühistatud! Bowlingusaalid suletud – Mida teha?!

Võttes arvesse hetkel kehtivaid eriolukorra juhiseid/reegleid ja inimeste tervist/heaolu, siis võtsime vastu otsuse, et SBB Rakvere Kevad 2020 selleks korraks tühistada. Pead selle peale norgu lasta ei tasu, kindlasti reitinguvõistlus Rakveres tuleb – kui sügisel ei jõua, siis järgmisel kevadel kindlasti. 🙂

Seniks võtke praegusest ajast maksimum! Arendage endas külgi, milleks tavapäraselt aega või viitsimist ei leia. Kes loeb, kes õpib uut keelt, kes heegeldab või avastab endas hoopis kokkamise talendi. Meie jagame aga nõuandeid, kuidas võiks sellel perioodil kasu lõigata bowlingumaailmas.

Jagame ka mõningad näpunäited, kuidas kodustes tingimustes bowlingut harjutada:

Füüsiline vorm – Füüsiline pool on suur osa bowlingust. Pikad võistluspäevad või isegi nädalavahetused nõuavad head füüsilist võimet, et enda sooritused võimalikult heal tasemel hoida. Jah, see võib tunduda naljakas, et kui raske see palli veeretamine ikka olla saab, aga Meie sport on täpsussport ning iga väiksemgi vääratus näitab ennast punktitabelis. Lisaks annab hea füüsiline vorm eelduse ka heale tervisele! Liigutage ennast! Vihjed : Kerelihased, tasakaal, ranne?! Youtube.com keskkonnas on väga palju videomaterjali, kuidas seda kõike kodustes tingimustes harjutada. Lisan ka mõningad videod, mis leidsin. NB! Harjutused on muidugi väga erineva raskusastmega, oluline on teha harjutust õige tehnikaga ja puhtalt!

Maailma eliiti kuuluv Sanna Pasanen näitab, kuidas ilma abivahenditeta füüsilist vormi treenida. Antud harjutused on väga mitmekesised ja arendavad!
Tasakaalu harjutamiseks
Harjutused, mis on abiks pallile käe taha saamisel.

Pallivabastamine – Palli vabastamine rajale on üks tähtsamaid elemente tehnilise soorituse juures. Selleks ei ole vaja õlitatud bowlingurada koos punktitabeliga, seda saab väga edukalt harjutada ka kodus ;).

Kuidas kodus pallivabastamist harjutada?
Mõtted, kuidas kodus pallivabastamist harjutada

Free swing & Vaba pendel – Tehnilise soorituse juures on väga oluline osa ka sellel, et pall liiguks võimalikult vabalt. Parim relv arendamaks oma täpsust on arendada/kujundada oma sooritus võimalikult lihtsasti korratavaks, mida vähem üleliigseid ja “rebitud” liigutusi, seda lihtsam on sooritust korrata. Kuidas seda kodus harjutada? Kui sul leidub kodus mõni bowlingupall, siis võib selle näiteks rätiku sisse paigutada ning kiigutada seda nii, et tekiks tunne, et pall rätiku sees on ainult käepikendus, lisaks tekib kergelt ka selline tunne, et pall kontrollib käe liikumist mitte sina, su jõud ja su lihased. Samuti on võimalik veepudelile kerge nöörijupp otsa siduda – täpselt sama.

Vaimne vorm & mindset – Ma olen kindel, et suurem osa meist on kogenud olukordi, kus pingelisematel hetkedel saab hirm/närv/ebakindlus meist võitu ning sooritus läheb aia taha. Karm reaalsus on see, et spordis mängib ka olulist rolli see, mis toimub kahe kõrva vahel. Minu soovitus on lugeda läbi mõni enesearengu või spordipsühholoogia raamat, nende tõdede rakendamine tükki küljest ei võta ning kindlasti aitab toime tulla ka argielu raskustega.

Loodan, et saite siit uusi mõtteid, kuidas bowling koju tuua!

Vältige kontakti, püsige terved, olge muhedad – Näeme rajal! – Carl

JAGA SEDA POSTITUST
Share on facebook
Share on twitter