Rakvereöö

Rakveres toimus 24-mänguline öömaraton – 13 tundi bowlingut!

Reedel 24. jaanuaril algas Rakveres tõeline bowlingusportlaste maraton. Mängiti 3 x 8 sarja, iga 8 sarja tagant oli poole tunnine paus, õlitus ning samal ajal kostitati mängijad hea ja paremaga. Seltskond oli super – oli nalja, õnnestumisi, ebaõnnestumisi. Kokku osales 18 mängijat. Võistlus mängiti no-tap süsteemis (9 = X)

Võistluse formaadiks oli summa peale mängimine, millele oli iga mäng võimalik lisaks teenida vastavalt 15 või 30 punkti boonust. Mängijad olid radadel paremusjärjestuse alusel ning mängiti oma rajakaaslaste vastu, parim teeniski 30 lisapunkti, teine tulemus 15 lisapunkti ja kolmas pidi leppima ainult enda punktiskooriga.

Liider vahetus võistluse jooksul mitmeid kordi. Hea alguse teinud Carl Kinnunen pidi soome-eestlase Hergi Vagale peale mõnda mängu liidrikoha loovutama, mille mõned mängud hiljem Kinnunen tagasi haaras. Kümne mängu jagu hiljem leidis ennast noor tartlane Oskar Vares, kes ainult strikesid viskaski, tulevikulootus näitas paari suurema apsaka kõrval väga soliidset bowlingut.

Kui turniiri vältel hakkas esikuuik vaikselt teistelt eest ära rebima, siis alates 19. mängust leidsid Carl ja Oskar midagi, mida teised ei leidnud ja läksid täiesti oma teed – mõne mänguga olidki noored juba mõnesaja punktise vahe sisse mänginud. Kõik, kes noortega samale rajale sattusid, pidi leppima kolmanda kohaga ja lisapunktite teenimiseks oli tarvis vähemalt kahe poolesajaseid mänge visata.

Turniiril oli ka eriauhind kõikidele 300 punktise tulemuse viskajatele, selleks oli 300€. Üritajaid oli palju, esimene lähim neist Rakvere kohalik August Rozenthal, kellel oli tarvis veel viimane vise õnnestuda, kuid siis mees murdus ja tulemuseks 296, oli veel palju 7,8,9 – strikeseid rivisi. Alles 19. mängus see juhtus, esimene 300, autoriks Carl Kinnunen, kusjuures samas mängus oli ka Oskaril 9 striket reas, kuid 10. viskel tõmbas Oskar natukene palli sisse ja tulemuseks 266 punkti. Huvitav oli veel see, et sellel hetkel mängisid Carl ja Oskar täiesti punkt-punktis ka esikohale, kuid see ei olnud veel Oskari lõppsõna, ka järgmist mängu alustasid Carl ja Oskar 6 strikega. Selles mängus andis Carl alla juba 7. ruudus, jättes rajale spliti. Oskar seevastu aga jätkas, jõudes sellel korral viimase viskeni, mille noor tulevikuslootus taaskord natukene liialt sisse tõmbas ja tulemuseks tublid 298 punkti, Carl suutis vastu panna vaid 266 punkti. Sealt edasi alustasid Oskar ja Carl mitmeid mänge veel 5-7 strikega, kuid sellel korral jäi 300 võistluse teine tulemata – Uskumatu, 432 mängu kokku ja vaid üks perfektne tulemus.

Kui TOP 2 oli enam kui selge, siis kolmanda koha peale pretendeerisid enne 3 viimast mängu koguni neli meest, kolmandat kohta vahetati võistluse lõppfaasis tihedamini kui sokke. Lõppude-lõpuks tegi tubli lõpu Hergi Vaga, kindlustades enda kolmas koht, sealjuures edestades Teet Varest vaid 22 punktiga – jah 24 mängu ja ikka vahe ainult 22 punkti…

Lõpptulemused Carl 6034,5 ; Oskar 5749 ja Hergi 5468.

Korraldus oli vägevalt hea ja kõik mängijad mängisid lõpuni, oli küll mängijaid, kes viimastes mängudes unemati ohvriks langesid, kuid hoolivad kaasmängijad ajasid sõbrad ikka üles ja võiduka lõpuni. Väga tublid! 24 mängu ei ole lihtne! – Suured tänud kõigile!

Täpsemad tulemused on leitavad lingilt : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1h4Ij563SSZ01Bky8ao1t_Ov6IVm5Q4EwUHFTOVYbdWU/edit#gid=91039102

Mõningad pildid ja videod leitavad Rakvere Bowlingu instagrami konto storyst ja highlightidest – https://www.instagram.com/rakverebowling/

Raplas mängiti ka öösel bowlingut.

Samalajal mängiti ka Rapla GoBowlingus ööturniir, küll natukene inimlikum – 8 sarja. Osalejaid oli 18 ja turniir oli sedavõrd populaarne, et hilisemad soovijad tuli lausa ukse taha jätta. Võistlusel kasutati hcp’d ja mängiti no-tap süsteemis (9=X). Võistlusel oli samamoodi mitmeid 300 üritajaid, kuid sellel korral jäi Raplakatel mängudest väheseks.

Raplas kujunes olukord sedavõrd põnevaks, et kõik läks viimasele mängule. Kusjuures kolmanda ja kaheksanda koha vahe oli kõigest 25 punkti. Lõpptulemusena võitis võistluse Harri Jõessar, teisele kohale platseerus Ojar Rohtla ning kolmanda koha võitles tihedas heitluses välja Raino Pobbol.

Tulemused on leitavad : Tulemused

JAGA SEDA POSTITUST
Share on facebook
Share on twitter