rakvere

Rakvere Sügise parimad on selgunud

Möödunud nädalavahetusel peeti Rakveres maha kõva lahing uue hooaja esimestele reitingupunktidele ning auväärsele SBB Rakvere Kevade tiitlile.

Eriti hea meel oli näha nii aktiivset osavõttu – 65 erinevat mängijat ning kindlasti tasub ära märkida ka see, et võistlusel tegi ka kaasa Eesti esinumber Kert Truus, kes teatavasti hooaja vältel elab, treenib ja võistleb Soomes. Kui kommenteerida õlitusprofiili, siis sellel korral oli see tõeliselt “trikikas”, kohati oli väga lihtne, siis jälle ülemäära üllatuslikult keeruline ja siis jälle liiga lihtne…

Eelvoorud mängiti reedel ja laupäeval üheksas vahetuses, millest kaheksas oli täis maja – uskumatu… Juba esimesel võistluspäeval pani Raul Beekmann maha muljetavaldava märgi, visates keskmiseks üle 235,6 punkti , millega lõpetas vanameister eelvoorud tugeval teisel kohal. Ainus, kes eelvoorudes teiste üritajate paremust tunnistama ei pidanud, oli Kert Truus, kes viskas keskmiseks mõnele uskumatuna tunduvad, kuid enda jaoks tavalised 245,4 punkti. Eelvoorudest pääses edasi finaalvoorudesse kokku 18 mängijat (16 mängijat üldtabelist, parim naine, kes üldtabeli 16 parema sekka ei mahtunud ja lisaks veel parim Rakvere mängija, kes üldtabeli alusel ei kvalifitseerunud). Otse finaalide teise ringi pääsemiseks oli tarvis visata vähemalt 222,4 keskmist, aga lihtsalt edasipääsemiseks piisas sellel korral 1022 punktist (eelvoorudes mängiti 5. sarja). Tõsiselt napikaid väljajääjaid sellel korral ei olnud, finaalipiir oli pigem ikka kindel. Parima naisena pääses edasi väga tugevat mängu näidanud Eha Neito (1016 punkti) ja parima kohalikuna sekkus finaalidega Tõnis Reinula (987 punkti). Lisaks kindlustas Eha Neito juba eelvoorudega Naiste B klassi võidu, edestades Piret Uibut ja Kristiina Rozenthali. Eelvoorude ja ka koguvõistluse parima üksiktulemuse viska Meelis Malva (298 punkti), mis on ka mehe uus isiklik rekord – Palju õnne, palju pole vaja enam parandada! Meelise 298 punkti link videole : https://www.instagram.com/p/CFDAo01pYQX/

Finaalvoorud algasid pühapäeva hommikul kell 9.00 .. Varajane algus aitas kenasti teise finaaliringi väärilised välja sorteerida. Hommikul näitas väga head minekut tartlane Udo Sulp (219 keskm.), kes edestas lähimat jälitajat Martin Ruutot 55 punktiga. Viimane õnnelik jätkaja selgus sellel korral viimase mängu viimaste visetega, kus noor tartlasest tulevikulootus Oskar Vares tegi paar õnnetut viga ning kogenud Meelis Malva olukorra kenasti ära kasutas ja viimase edasipääsukoha endale napsas. Suuremaks kurvastuseks Oskar Varesel aga põhjust ei olnud, sest alates selles hooajast esmakordselt B klassis kuule veeretav kahekäeline noppis juba esimesel reitinguvõistlusel Leho Matsi ja Gabriel Veide ees B klassi esikoha, lisaks sellele veel võistluse parim juunior kohaliku Erik Papsteli ja tartlase Kristofer Saarm’i – väga tubli esitus kõikidelt juunioridelt.. Samuti selgusid selles ringis ka meeste C klassi parimad, kindel võit Rakvere kohalikule ja viimasel ajal ilusat mängu näitavale Martin Ruutole. Talle järgnesid samuti kohalikud Tõnis Reinula ja Jüri Ristimägi – meeste C klassi esikolmik täies ulatuses Rakverre.

Teises finaaliringis liitusid eelnevate võidumeestega ka eelvoorude 6 paremat. Kerdi hoog ei raugenud ka finaalides, kus Kert viskas taaskord keskmist üle 230 punkti ja noppis kindla ligi 150 punktilise võidu. Jätkamiseks oli tarvis visata vaid 200 keskmist. Suurimad ebaõnnestujad olid kahtlemata reitinguliidrid Carl Kinnunen ja Jaare Pentus, kes ei olnud isegi mitte lähedal järgmisesse ringi pääsemisel. Teises ringis selgusid ka parimad naismängijad. Nagu ka Summer Cupil, rändas võidukarikas Leetu koos Jolanta Kontavainiene‘ga, kellel läks sellel korral üle noatera, sest tulemus oli Moonika Tamsoni omaga võrdväärne, aga viimane mäng oli leedukal tugevam. Kolmanda koha noppis Eha Neito – Palju õnne naistele!

Kolmandas ringis olid teise ringi punktid kaasas ning mängiti veel 3 sarja juurde, et selgitada välja kolm paremat, kes jätkavad step ladderis. Kui esikoht oli Kerdil üpris kindel, siis teine kuni kuues koht vahetusid peale igat mängu, võiks isegi öelda, et peale igat ruutu, kiiremini ja ettearvamatumalt kui Eesti ilm. Peale pingelisi viimaseid viskeid võtsid vanameistrid Raul Beekmann ja Udo Sulp oma ning läksid paremat selgitama juba step ladderisse.

Step Ladder algas üsna tasavägiselt, kuid mängu teises pooles näitas kindlamat mängu Raul ja võttis kindla võidu 214 – 176. Kert võis küll terve võistluse kindel liider olla, aga superfinaalis oli kõik nullist ja üks mäng. Tuleb tunnistada, et see mäng kujunes lõpuks ikka liiga huvitavaks. Mängu esimesed visked olid mehed vägagi võrdsed, kui Raul neljandas ruudus spliti tegi, aga Kert sellest võimalusest kinni ei haaranud.. Vastupidi Raul leidis enda jooned ja alustas täistabamuste riviga, kui Kert pidi üksikuid paikama ja 7. ruudus lausa eksis jalgratta paikamisel, selleks hetkeks oli Rauli edu juba väga veenev, aga siis eksis Raul 9. ruudus üksiku kurika viskamisel ja Kert teist korda võimalust kasutamata ei jätnud ning viskas lõppu kõik striked, mis survestas omakorda Rauli tegema duublit, kuid sellel korral seda ei tulnud ja mäng lõppes 215 – 213 Kerdi kasuks. Nii saigi Kerdist kogu krempli võidumees.

Võistluse tulemused : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1VfzFO6j3yuVdWvmzaB6IvLCgb4RvTTBw9IeyBklAucw/edit?usp=sharing

Väga tore on näha ja tunda, et Rakvere on peale pikka pausi taas tagasi Eesti bowlingumaastikul ja seda suure paugu ja väga korraliku ning esindusliku saaliga. Kõik sujus terve nädalavahetuse vältel ideaalselt ning loodame peatselt taaskord Rakveres rammu katsuda – oli ikka üks väga tore ja meeldiv nädalavahetus – Aitäh Rakvere Bowling!

Aitäh kõikidele osavõtjatele, teid oli tõesti palju ja paneme veel kõvemini edasi, aga nagu öeldakse, siis karavan sõidab edasi ja varsti näeme juba eestikatel.

JAGA SEDA POSTITUST
Share on facebook
Share on twitter