Jason Belmonte esimene US Open tiitel

16. – 24. veebruaril toimus Lincoln, Nebraskas US Open, tegemist on ühe mainekaima bowlinguturniiriga maailmas. US Openi tiitel on kõigi bowlarite unistus.

Võistluse eelvoor koosneb tavaliselt neljast blokist, iga blokk on 8 mängu ning mängitakse erineval õliprofiilil, kusjuures US Openi profiilid on alati väljakutsuvad. Sellel aastal oli mängijate proovikiviks 3. blokis mängitav 36 jalane flat õlitus, millel märgatavalt kõigi tulemused kukkusid.

Võistluse tulemused leiad siit : https://www.pba.com/PBALiveScoring?TournamentID=3089

Peale 32. mängust koosnevat eelvooru sorteeriti välja 24 paremat, kes võistlust unistuste tiitli nimel jätkavad, selleks oli tarvis visata keskmist koguni 211,22 punkti, millega sai hakkama EJ Tackett, kui sama tulemusega sai hakkama ka Osku Palermaa, kes sellel korral pidi vastase paremust tunnistama ja lõpetama 25. kohal.

24 paremat jätkavad tavaliselt match-plays, kus siis kõik mängivad kõigiga läbi, loomulikult on veel kaasas kõik eelvoorus saavutatud punktid. Kui kõik on kõigiga läbi mänginud, siis toimub veel viimane “koha mäng”, kus siis esimene ja teine mängivad omavahel, kolmas ja neljas omavahel jne.

Ehk siis selleks, et pääseda US Openi TV-finaali, tuleb mängida 56 mängu, kus kõik punktid võetakse kaasa ning lisaks tuleb mahtuda veel 5 parema sekka – no ei ole lihtne…

US Openi TOP 10

Ja mis juhtus edasi? Kõik punktid lüüakse nulli ja algab step-ladder, kus siis 5. koht mängib 4. kohaga, võitja liigub edasi 3.koha vastu jne. Üks mäng ning võitja jätkab, kaotaja peab selleks aastaks pallid kotti panema.

US Open Step-ladder

Võistluse võitis Jason Belmonte, keda peetakse maailma parimaks mängijaks meie ajastul.. US Openi tiitel oli Belmontele esimene, ühtlasi oli see Belmontele ka 12. major ehk siis suurema osatähtsusega tiitel.

Õnnitlused Belmole ka SBB poolt ning loodame, et ühel ilusal päeval ka keegi sini-must-valges särgis tiitli pea kohale tõstab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga