lohe

Huvitav lõpupauk Lohe hooajale

Eesti ühte ägedamat võistlust, Lohe Kapp’i eriolukord murda ei suutnud. Bowlingusõltlased ja muud kanged tegelased otsustasid selle maineka karika omaniku ikkagi välja selgitada. Tavapäraselt kevade lõpus toimuv finaalvoor mängiti sellel aastal alles 18. juulil.

Lohel osales tänavu 47 erinevat mängijat, enamus küll Tallinnast, aga väga arvestatav osa ka Raplast. Poolelt maalt liitusid võistlusega ka Pärnakad, ilmselt Perona Bowlingu ootamatu sulgemise tõttu. Viimases blokis liitus võistlusega ka Jaanek Talisainen Viljandist, kes viimase bloki võiduga ennast ka finaali mängis… tundub, et lohe hakkab vaikselt uuesti oma valdusi laiendama. Tuleks ära mainida ka ainus perfektne tulemus ehk 300 punkti, mille viskas Raul Beekmann.

Nüüd siis selle ajaloolise päeva, 18. juuli juurde, mil Gabriel Veide otsustas lohe purki panna ja teistele tagatulesid näidata… Siin oli tegemist lihtsalt kõnekeelsete väljenditega, mingit lohet Gabrielil kaasas ei olnud ja autolt eemaldatud tagatuledega ta ka vehkima ei tulnud, aga kerime nüüd 10 tundi tagasi…

Õlitusmasin sõidab mööda radasid, mängijad toimetavad ja kell hakkab varsti 10 saama, mis tähendab hooaja sooritusterohkeima arvuga võistluse finaalvoorude stardipauku. Tegelikult mind ennast samal ajal saalis ei olnud, seega see oli kõik puhtalt oletus, keegi võib kirjutada kui teistmoodi oli. Esimesest ringist pääsesid edasi Sulev Pärn, Jaanek Talisainen, Madis Tamm ja Kaarel Jaanimägi. Mehed mängisid väga tublisti ning ka keskmised on väga viisakad.

Esimese finaaliringi tulemused

Teises finaaliringis tegi Kaarel Jaanimägi seda, mida soovis.. Ametlikult C-divisjoni mängija kohta 220,0 puhast keskmist 7 sarja kohta on küll juba midagi märkimisväärset. Talle järgnesid Sulev Pärn, Ants Katkosild ja Madis Tamm – nende keskmised 195 ringis. Huvitav on fakt, et juurde tulnud mängijatest mahtus nelja hulka ainult üks.

Teise finaaliringi tulemused

Kolmanda finaaliringi võitis kindlalt Carl Kinnunen, puhas keskmine 217 ja kuus võitu seitsmest võimalikust. Talle järgnesid Heikki Haljasmets, Marek Tammsoo ja varavalgest mänginud Sulev Pärn, kellel selleks hetkeks oli juba 21 sarja selja taga.

Kolmanda finaaliringi tulemused

Kauaoodatud superfinaal ehk neljas ring. Seda võib nimetada meistrite ringiks, selles ringis tegid kaasa kõiksugused erinevad meistrid ja üks kuutõbine Sulev Raplast, kellele meeldib hommikust õhtuni bowlingut mängida. Üldjoontes oli finaal algusest lõpuni üpris tasavägine ning suuremaid vahesid eesotsas ei tekkinud. Finaali kavalaks rebaseks võib kahtlemata nimetada Gabriel “Õnnejunn” Veide, kes jagas mõistlikult enda jõuvarusid ja viskas alati täpselt nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik – Gabriel võitis kõik 7 mängu. Küll aga tekkis viimastes mängudes suur rebime kohtade 2-4 vahel, selles lahingus sõdisid Margo Meenisk, Raul Beekmann ja Carl Kinnunen. Enne viimast mängu oli Gabrielilt esikoha napsamine veel võimalik, kuid selleks oleks pidanud liiga paljud sündmused kokku langema, pigem oli Gabrieli võit viimases mängus ainult vormistamise küsimus. Margo, Rauli ja Carli vahe oli alla 30 punkti, Margo ja Carl said alguses kohe paremini minema kui Raul, kellel oli selgelt raskusi avaviskel ning lohakad vead ka teisel viskel. Nii liikus mäng vaikselt sinna suunda, et hõbemedali peale mängisid Carl ja Margo, millest väljus sellel korral võitjana Margo ning Carl leppis kolmanda kohaga. Keskmised tunduvad küll väga madalad, proovisime, mis me proovisime, aga see oli parim, mis välja tuli.. Rajaolud finaalvoorus olid tõepoolest väga keerulised ning olusid raskendas veel mängimine ameerika mängusüsteemis, ulmeline palavus ja pooltel juba küpsed käed eelnevatest mängutest.

Superfinaali tulemused

Lohe koduleht

Küsisime värskelt võidumehelt ka mõned küsimused:

Kuidas sul sinu arvates üleüldine lohe-hooaeg kulges? Kuidas finaalpäeval mäng õnnestus? (suutsid võita kõik mängud)

“Üldiselt oli hea hooaeg. Neljast blokist oli mulle päris hästi sobivad teise ja kolmanda bloki õliprofiilid. Eriti just kolmas blokk, kus olin ka ise enda heades tulemustes üllatunud. Küll aga ei sobinud mulle üldse viimase bloki profiil… kuid kuidagi suutsin ennast top 4 hulka jätta ja finaalis ei pidanud seda profiili mängima. Finaalpäeva profiil mulle ka ei olnud meelt mööda, mida on selgelt näha ka mu tulemustest. Kuigi ma olin enda kohta sparedes piisavalt kindel, siis strike väga ei tulnud ning 174,6 keskmist on ikka väga vähe. Mingi ime läbi õnnestus mul kõik vastased võita… see oli päris ulmeline. Kõige keerulisem oli Carl’i ja Jaare vastu kui 10-ndasse ruutu minnes olin miinuses ja siiski õnnestus võit noppida.”

Mida sinu jaoks tähendab Lohe Kapp?

“Lohe Kapp on super võistlus imelise reglemendiga… läbi terve hooaja saab iga nädal teistega mõõtu võtta… profiilid vahetuvad… see kõik on väga fun. Võistluse reglemendi kõige positiivsem külg on see et ka üsna hooaja lõpul võivad uued mängijad sisse astuda ja finaali kohta “nõuda”.”

Lohekapi reglemendi selgitus

Kuna Lohe-võõrale inimesele on Lohe reglement alati küsimusi tekitanud, siis oleks aeg sellele pilk peale visata. Lohe Kapp on terve hooaja kestev händikäpiga võistlus, mis on jaotatud neljaks eraldi blokiks ning igas blokis on omakorda neli etappi ehk kiire matemaatika ütleb, et Lohe “eelvoorus” on kokku 16 etappi. Üks etapp kestab 2 nädalat (kolmapäeva), ühel kolmapäeval on 2 vahetust ehk ühe etapi paremusjärjestus koosneb kõigi nelja vahetuse tulemustest.. siinkohal tuleks ära mainida, et võistlus on ümberviskamise võimalusega. Kui etapi paremusjärjestus on välja selgitatud, siis hakatakse jagama punkte – esimene saab täpselt nii palju punkte kui oli osalejaid ja viimane saab 1 punkti. Vaatame siin juures ka ühte näidet.

Sellel etapil osales kokku 38 mängijat, sellest tuleneb ka see 38 punkti, mis Margo teenis selle etapi võidu eest, aga kiirelt märkame ka, et Margo on endale välja mänginud ka kolmanda koha, selle eest küll lisapunkte ei saa, aga sellega saab teistele käru keerata, sest selle koha eest jäävad punktid välja jagamata.

Nüüd kui sarnaselt on ära mängitud neli etappi, siis on ära mängitud juba terve blokk. Kasutame taaskord pilti, et lihtsamalt selgitada.

Sedasi näeb välja neljast etapist koosneva ühe bloki tulemustabel. Iga etapi eest lähevad kirja võidupunktid, mis antud etapil teeniti ning bloki paremusjärjestuse koostamiseks võetakse arvesse kolm parimat etappi, mille alusel on omakorda võimalus teenida boonuspunkte finaalvooruks, mis lisatakse konkreetse finaaliringi kogusummale, mitte üksikmängule. Händikäpid arvutatakse ümber enne uue bloki algust. Heidame nüüd pilgu sellele, kuidas selguvad finalistid. Kasutame taaskord fotonäidet.

Lohe finaali pääseb kokku 20 mängijat, aga võimalusi sinna pääsemiseks on kaks. Esimene võimalus neist on lõpetada üks blokk esikolmikus, see garanteerib kohe finaalikoha, kui esikolmikuse jõuab mängija, kes on juba eelnevates blokkides esikolmikus lõpetanud, siis pääseb sellest blokist finaali neljas mängija jne. Kõik kelle nimed on helesinisega üle värvitud, on teeninud endale kindla finaalikoha mõnest edukast blokist. Teine võimalus finaali pääseda on koguda võimalikult palju punkte igast blokist, et siis üldises paremusjärjestuses eespool olla. Neid mängijaid, kellel ühtegi bloki esikolmikut pole, pääseb finaali 8. Siin ongi hästi näha, kuidas Jane Iivoneni punktid oleksid 17. koha väärilised, kuid rohkem loevad siiski bloki esikolmikud. Nüüd kui need 20 mängijat on välja sorteeritud, siis need järjestatakse vastavalt blokkide kogusummale.

Lohe finaal koosneb neljast ringist, igas ringis mängitakse 7 sarja round-robin süsteemis. Esimest ringi alustavad kohad 13-20 ning edasi pääseb alati neli mängijat ning siis võetakse üldtabelist neli järgmist juurde. Ehk siin kohal mängib väga suurt rolli ka see, mitmendas voorus finaali sisenetakse, sest täitsa põhjast alustades tuleb võitmiseks mängida 28 mängu. Muidugi ei tasu veel unustada, et tõenäolisemalt on hilisematel liitujatel ka suuremad boonuspunktid, mis blokkide peale kokku kogutud on.

Kogu võistlus on händikäpiga ning händikäpp arvutatakse ümber peale igat blokki ehk nelja etappi. Uutel liitujatel on automaatselt 50p hcp sarja kohta terveks blokiks, seda võib võtta kui kingitust uutele lohe-bowleritele.

Õlitusprofiile on lohel kokku neli, igas blokis erinev õlitusprofiil ning täpselt nende samade profiilidega mängitakse ka finaal. Finaalis on samamoodi igas voorus erinev õlitusprofiil.

AMB Akadeemia bowling ootab kõiki Lohe Kapp’ile osalema!

JAGA SEDA POSTITUST
Share on facebook
Share on twitter