Hooaja kolmas reitinguvõistlus – Tallinna MV 2020

Sellel nädalavahetusel mängiti Tallinnas AMB Akadeemia bowlingusaalis hooaja kolmas reitinguvõistlus – Tallinna MV 2020. Osalejaid oli kokku koguni 71, kellest 51 meest ja 20 naist. Õlitusprofiil oli 40 jalga ning pigem keskmise raskusega, kuid nagu tulemused näitavad, siis osutus õliskeem hoopis oodatust raskemaks. (õliprofiil)

Võistlus algas eelvoorudega, kus tuli mängida 6 sarja ameerika mängusüsteemis, selline süsteem muudab mängimist teatavasti keerulisemaks, sest mängitakse kahel erineval rajal korraga. Meeste seast pääses jätkama 16 paremat meesmängijat – meeste edasipääsupiir oli 1105 punkti, see õnnelik oli sellel korral Carl Kinnunen. Eelvoorud võitis kindlalt Hardi Dreier, tulemusega 1320 punkti. Kindlasti tasub ära märkida, et tulemustase oli eelvoorudes väga madal, sest 200-punktist keskmist suutsid mängida ainult 5 mängijat… Esines ka üllatusi, kus favoriidid põrusid täielikult ja vastupidi. Naistest pääses jätkama 8 paremat, piiriks kujunes 1006 punkti ning erinevalt meeste arvestusest oli naiste arvestuses mitu tulemust, mis väga-väga napikalt piiri taha jäid. Naiste eelvoorud võitis Raili Vaarpuu tulemusega 1111 punkti.

Eelvooru tulemused

Võistlus jätkus meeste vahevooruga, kus mängiti 5 sarja ning nendele lisati ka eelvoorus saavutatud punktid, mis tekitab mängijate hulgas küsimusi. Kuna eelvoorudes ümberviskamise võimalust ei ole, siis on ju tingimused pigem ebavõrdsed, sest eelvooru vahetused on väga erinevad ning loovad mängijatele juba finaalringides eeliseid, aga eks siin on arvamusi erinevaid.

Vahevoorus suuremaid üllatusi ei juhtunud. Need, kes eelvoorus tulemuse viskasid, olid vahevoorus juba kerges edus ning seda suutsid enamus ka säilitada, piiri alt mängisid ennast sisse Udo Sulp ja Leho Matsi. Huvitav oli vahevooru viimane mäng, kus viiel mängijal oli võimalus veel round-robini kohale võidelda. Aivar Leinemann ja Toomas Talviste sellel korral vahevooru mängima ei tulnudki, mis kindlasti tegi olukorda lihtsamaks nendele, kes kohal olid, sest 14 mängijast pääses jätkama 8. Vastupidiselt eelvoorudele oli vahevoorudes juba näha 250+ tulemusi.

Vahevooru tulemused

Järgmiseks proovikiviks oli Round-robin finaal 8’le paremale mehele ja 8’le paremale naisele. Meeste vahevoorus näitas väga head minekut Udo Sulp, kes võitis 7’st mängust 6 ning tõusis 7. kohalt teiseks. Udo oli ka ainus, kes meeste seas suutis vahevoorus üle 200 punkti keskmist mängida. Teistel oli rokem kõikumisi ja raskusi. Lõppude lõpuks pääsesid nelja parema hulka Jaare Pentus, Udo Sulp, Jaanek Talisainen ja Hardi Dreier. Väga napilt jäi finaalist välja Marek Tammsoo ja isegi Meelis Malva oli lähedal. Eks mehed ise teavad, kuhu need 11 ja 28 punkti kadusid – aga eks üks punkt-punkti mäng see bowling ongi – alati keegi kaotab ja keegi võidab.

Naiste round-robinis mängisid korraliku edu sisse Raili Vaarpuu ja Kairika Kliuust, edestades teisi rohkem kui 100 punktiga. Kolmandale ja neljandale kohale mängisid ennast väga võrdselt Moonika Tamson ja Aire Saarm. Naiste round-robini 5. koht oli juba 62 punkti kaugusel.

Round-Robin tulemused

Võistluse lõppfinaaliks võib lugeda shoot-out finaali, kus mängivad kummaski arvestuses neli paremat ning seda kõike nullist, seega võib väita, et kogu võistluse eesmärk oli ennast nelja hulka mängida ja shoot-out finaalis i’le täpp peale panna.

Meeste shoot-out finaali esimeses mängus sai Hardi tubli algusega edu sisse. Mängu keskpaigas leidis ka Jaare ennast. Ainus küsimus oli, kas Udo või Jaanek, kes neist esimesena koju peab minema.. Seekord Jaaneki spareviga 9. ruudus maksis kätte ning jätkas Udo. Teises mängus oli algus Hardile väga raske kui Udo ja Jaare alustasid pika strike-reaga ning Hardilt okeidest tabamustest üksikud püsti seisid, kerge põnevusmoment veel püsis, kui Jaarel striked otsa said ning Hardi need leidis, kuid taaskord vedas Hardi pin-carry teda alt ning pärnakas pidi tunnistama Eesti meistri paremust. Udo pääses “poolfinaalist” edasi väga kindlalt. Meeste “superfinaali” alustas Pentus väga vägevalt jättes Udo sellega koheselt kergesse miinusesse. Mängu teises pooles õnnestus Udol veel tagasi tulla ning 10. ruutu minnes oli Jaare edu 4 punkti, Jaare tegi strike ja spare, mis tähendas, et duubliga olnuks Udol võimalus võita, kuid seekord mitte. Tallinna MV meeste võitja 2020 on Jaare Pentus

Naiste shoot-out finaali esimeses ringis oli korralik heitlus kahe tartlase Aire ja Kairika vahel, sellel korral Aire pääses jätkama. “Poolfinaalis” oli kindel edasipääseja Moonika Tamson. Aire ja Raili vahe oli ainult 13 punkti. Eriti huvitavaks kujunes naiste finaal, kus Moonika lõpetas esimesena ja tulemus oli 172 punkti, Railil oli tarvis striket, et võita, kuid Raili tegi 10. ruutu (9 / ) ja siis oli kindlalt vaja strike visata, et vähemalt viigini jõuda – nii juhtuski. Naiste meistri selgitamiseks oli vaja lisaviskeid. Moonika alustas, näiliselt väga okei vise, kuid tulemuseks 9 .. Nüüd oli Raili kord, pall läks mõeldavast joonest märgatavalt vasakule, pall tabas esimest kurikat vasakult poolt, aga sellest piisas, et kõik 10 kurikat pikali lüüa ja endale Tallinna meistri kroon pähe panna.

Shoot-out tulemused

Edasipidi peaks Marek Tammsool teistest rohkem õnne olema – tema karikas kukkus autasustamise ajal täitsa kildudeks.

Livestreame vaata siit!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga