268343207_399477471979450_7228177111491279482_n

Eestlased tegid Leedus lärmi! Kuuest võimalikust koguni kolm esikohta.

4.-6. veebruaril toimus Leedus, väiksemas asulas nimega Plunge vägagi soliidne võistlus – Iga kell läheks sinna uuesti. Võistlus kandis osava manöövriga sellist nime nagu “PBA”, mis nende keeles küll tähendas hoopis “Plunges Boulingo Adina”. Üritus toimus hotelli kompleksis, mille osa oli ka 6 rajaline bowlingusaal.. Otseloomulikult ei puudunud sealt ülimaitsvaid toite pakkuv restoran ja mõnusaid lõõgastusi pakkuv mini-SPA.

Vapraid eestlasi sõitis sellel korral kohale koguni seitse. Raul Beekmann ja Jaare Pentus asusid rõõmsate nootide ja hulga bowlingupallidega Tallinnast Leedu poole teele reedel esimestel hommikutundidel. Neist loetud hetked hiljem startis ka Tartust bowlingubuss, kogenud roolikeeraja Hannule pakkusid seltskonda Carl, Siim, Aire, Kristofer ning seltskonnaga liitus ka tõsine fänn Hendri. Reede õhtul enne kella nelja olid kõik kenasti õigel ajal õiges kohas.

Kohale jõudes esimese asjana check-in tehtud ja eestlase jaoks keskmisest pikemast autosõidust sipsti tuppa puhkama.  Kohale jõudes oli just üks leedukas teinud supertulemuse – 5 sarjaga 1285 punkti ehk 257 keskmist, sellise info kohaselt ei tundunud olud just üleliia keerulised.. Esimene vahetus pidi eestlastel algama 18:45 – vapper ettevõtja Raul otsustas pikast sõidust olenemata kohe esimesel võimalusel võistlustulle asuda ehk üks vahetus planeeritust varem.. Rauli esimene sooritus oli tsipa rohkem kui 190 keskmist. Rauli suust jäi kõlama väide, et rajad on tohutult erinevad ning leedukate austus uretaanpallide vastu tegi olud isegi kohati keerulisemaks kui need võinuks olla.. Peale Rauli katset ja kommentaare said ka teised proovida, et mis see tegelikkus siis on.. Tuli välja, et Rauli info oli rohkem kui täpne. Raul veeretas umbes sama tulemuse, mis esimesel korral, Carli tulemus napilt üle 195 keskmist, Jaarel ka tulemus pigem kesine, Siim tegi tulemust üle 190 keskmist (mis viis Siimu amatööride arvestuses kohe esikohale). Airelt täielik ebaõnnestumine. Hannu tugevast algusest kujunes lõpuks välja 177 keskmist ning Kristofer viskas kokku 184 keskmist, mis paigutas noormehe amatööride arvestuses kolmandale kohale. Sellega oli meie reedene võistluspäev lõppenud. Aeg oli ennast kostitada maitsvate roogade ja huvitavate jookidega. Möödaminnes jälgisime veel, kuidas teised radadel pesitsevaid mõistatusi lahendasid, aga lahendajaid seal õhtul enam väga ei olnud.

Laupäev

Laupäeva hommikul võttis bowlingubuss teekonna Klaipeda poole. Klaipedas külastasime mõistagi Akropolise ostukeskust, mõnele jäi sealtki midagi näpuvahele.. Suureks tõmbenumbriks oli Hyper Maxima saiakeste lett, kus leidis kopikate eest igasuguseid meistriteoseid. Tegime tiiru ka Klaipeda vanalinnas, aga talvisel ajal seal midagi vaatamisväärset silma küll ei jäänud.. Edasi suundusime Palanga poole, kus käisime mõistagi muulil merd vaatams, aga tormine läänemeri oli sedapuhku pahane, et saatis meile vaatamiseks pooleteist meetri kõrguseid murdlaineid. Kohalikke tuul ja torm ei häirinud, suveniiripoed olid avatud ja tähelepanelikum silm märkas ka huvitavaid tantsunumbreid. Peale mitmetunnist reisi suundusime tagasi Plungesse, kus Raul taaskord keeruliste rajaoludega võitles. Finaalitulemust veel mehelt ei tulnud, Raul parandas tulemust 200 punktise keskmise peale, mis paigutas ta seenioride tabelis esikohale. Vahetus hiljem proovisid kõik eestlased uuesti ainult Raul otsustas puhkama jääda. Carl kordas oma esimest sooritust, Siimul sellel korral lisakäike ei leidunud, Kristoferi tulemus oli ka pigem klass madalamal kui reedel. Airel hakkas juba midagi lubama.. Hannult taaskord korralik algus ja kehva lõpp. Jaare pidi kahjuks kättpainvale vigastusele alla vanduma. Sellega oli meie laupäevane võistluspäev lõppenud ning kõik kaardid olid mängitud pühapäeva hommikusele eelvoorule…. Kohalikega suheldes saime ka siseinfot, et rajad pidid hommikul mängitavamad olema – eks hommikul näha ole, kas see vastab tõele.

Olime juba söömas, kui järsku tuli korraldaja meid kutsuma lisaüritusele “Strike Derby”, mis toimus laupäeva õhtul peale viimast vahetust, ajal mil saalis oli juba korralik disko ja melu. Strike Derbys on igal osalejal kasutada mitu bowlingurada ja mitu bowlingupalli, eesmärk on kahe minuti jooksul visata nii palju strikesi kui võimalik. Noored Carl, Siim ja Kristofer otsustasid osaleda.. Paar soojendusviset ja võistlustulle. Kohalik näitas ette, tulemuseks ainult üks täistabamus.. Järgmisena oli Carli kord proovida, stopper tiksus ja kurikad kukkusid.. Kell käis ja koos oli 8 täistabamust, Carlile endale jäi tunne, et nii mõnigi strike jäi vormistamata.. Järgmisena proovis Siim ja oh-üllatust – taaskord 8 täistabamust.. Siis proovis hulga leedukaid, aga keegi üle 4-5 ei saanud.. Kristoferi visked kippusid ka kiirustades pigem vales suunas minema.. Parimaks leedulaste tulemuseks jäigi 5 täistabamust ühelt kohalikult tüdrukult, kes suutis 5 korda kõik kurikad pikali visata.. See tähendas, et Tartu noored pidid parima selgitamiseks uuesti viskama, loosi tahtel pidi Carl alustama ja viskas taaskord kõik kümme keeglit pikali, Siimu vise jäi sellel korral natukene aeglaseks (tulemuseks 7) ning esimene võit eestlaste jaoks oli vormistatud.. Selle eest ka viisakas auhinnaraha.

Kuna strike derby meil plaanis polnud, aga mini-Spa olime ometi planeerinud. Siis otustasime veel peale keskööd SPAsse minna.. Oi see oli mõnus, korralik lõõgastus. Sooja veega täidetud mullivann, aurusaun ja tavaline saun – lihtsalt imeline.

Pühapäev

Pühapäeva hommikul otsustasid Carl ja Aire uuesti proovida… Carlilt seekord tulemuse parandus, aga veel natukene jäi puudu.. tulemuseks 205 keskmist. Küll aga midagi see saun Airele tegi, sest Aire põrutas Rauli juhendamisel puhast keskmist koguni 203,4 ja sinna naiste hcp 8p sarja kohta lisaks ning selle tulemusega oli Aire naiste hulgas esimene ja otseloomulikult ka üldarvestuse finaalides. Viimases eelvooru vahetuses proovisid Carl, Siim ja Kristofer veel korra.. Mingit määravat muutust sealt ei tulnud.. Ainus võimalus oli veel desperado, aga keegi kohalik hullumeelne suutis sinna 277 visata ja teistele eriti võimalust ei jäänudki…

Järgmine samm oli “eriarvestuse” finaalid.. Ehk siis mängiti välja seenioride, naiste ja amtööride auhinnalised kohad. Formaat nägi ette, et neli paremat mängivad samal rajapaaril kaks mängu summa peale ning kaks paremat pääsevad finaali, kus mängitakse üks mäng nullist.

Siim tegi amatöörides üsna kindlalt puhta töö, kindlalt finaali ja finaalis ka alistas vastase ligi 50 punktiga. Teine võit eestlastele.

Seenioride hulgas tegi Raul väga võimsa poolfinaali, visates kahe mänguga üle 500 punkti. Finaalis pidi vanameister alla vanduma aga veel kõvemale vanameistrile – Teemu Raatikainen Soomest võitis selle finaali 201 – 176.

Airel oli see trall ehk kõige pingelisem.. Poolfinaalis oli veel viimase ruuduni finaalipääs lahtine, sealt tuli Aire eduka võitjana välja.. Lisaks oli finaal ka vägagi tasavägine, kus Aire alistas eestlastelegi tuntud leeduka Jolanta Kontvainiene 178 – 176. Kolmas võit eestlastele.

Nüüd jätkus võistlus üldfinaalidega, kuhu ainult Airel asja oli.. See jätkus kahes erinevas grupis round-robin süsteemis. Mõned võidud ja mõned kaotused ning lõpptulemuseks Airele väga tubli 7. koht.

 

Võistluse tulemused

 

Võistlejate kommentaarid:

 

Aire: “Eelmine nädala lõpp toimusid Leedus toredad võistlused. Meil oli koos väge äge punt eestlasi. Võistlus toimus hubases hotellis, kuhu juurde kuulus siis bowlingu saal ja restoran. Kõik oli väga hästi korraldatud ja seda reisi sai võtta, kui puhkuse, õpetliku treeningu ning asjaliku võistlusena. Saime omavahel õpetussõnu jagada ja teineteist toetada ning kaasa elada. Amatööride arvestuses õnnestus Siimul ja Kristoferil ennast finaali mängida. Siim saavutas 1 koha. Seeniorides pistis finaalis rinda Raul ja saavutas 2 koha. Naistes olin finaalis ka mina ja saavutasin 1 koha. Olin ka ainuke naine, kes mängis üldtabelis ennast parima 10 hulka, et mängida edasi finaali nimel. Kahjuks pidin alla vanduma mõnele tugevale skoorile ja lõpetasin 7. kohal. Üldkokkuvõttes oli väga tore reis, võistlus ja seltskond. Soovitan teistelgi võimalusel liikuda väljapoole ja katsetada võõraid saale ning radasid, õppides nii rohkem ennast edasi arendama.” 

Siim: “See oli üks parimaid võistlusi, kus ma olen käinud, saal oli kohe hotellis olemas. Seal olid hommikusöögid väga head ning ka restorani toidud, mis olid väga maitsavad, lisaks seal oli veel 2 sauna ja mullivann. Väga toredad korraldajad olid, alati olid valmis aitama. Endal läks enam vähem hästi, top 10 ei saanud aga amatöörides tulin esimeseks. Ainus miinus saalil oli see, et esimene ja kuues rada olid väikse kallakuga ning esimesel rajal pööras pall väga palju ning kuuendal rajal peaaegu ei pööranudki. Muidu oli väga tore võistlus ning järgmine aasta läheks kindlasti uuesti.”

Raul & Jaare: “Sõit möödus üllatavalt ladusalt, hotellikompleks ja toidud olid tasemel. Korraldus oli paigas. Eriti äge oli see laupäeva õhtune Strike Derby, melu saalis oli tõesti vägev. Eks mingeid puudujääke oli ka, aga üldist pilti need ei rikkunud. Igati asjaette läinud reis”

Carl: “Kui Jolanta Leedust mulle kirjutas ja osalema kutsus, siis olin esimesest hetkest kindel, et tahan minna. Mõeldud tehtud. Lõpuks õnnestus meil igati asjalik punt kokku saada ja väga tore väljasõit oli. Ma ütleks, et asja tegi eriti lahedaks see hubasus, et kõik inimesed olid ühes kohas koos ja rahvast liikus kogu aeg, kohalikud olid väga abivalmid, vastuvõtvad ja toredad… Toidud viisid ka keele alla. SPA oli ka fantastiline lõõgastus laupäeva öösse. Enda lõpptulemus 13. koht.. Eriline saavutus ei ole, aga samas täitsa metsa ka ei läinud. Tingimused olid ka ikka pigem keerulised, sest tegelikult õliprofiil küll midagi üleliia keerulist ei olnud.. aga just need radade erinevused ja lisaks rohkelt uretaane rajal tekitasid korraliku mõistatust seal. Tekkis nagu olukord, kus õli liikus väga varakult taha ja raja esiosa oli kuiv, seega normaalset pallireaktsiooni oli väga keeruline tekitada.. Strikesid tuli pigem vähe, aga enda sparemänguga saan isegi rahule jääda, sest 20 mängu peale tegin vist kokku äkki 6-7 spareviga. Isegi rajalugemis meister Teemu Raatikainen oli puupüsti hädas seal. Ise põrusin kõik vahetused just esimesel rajal, mis oli väga-väga märgatavalt rohkem keeravam kui teised rajad. Splitid tulid seal ikka väga lihtsalt… Enda mänguga üldpildis väga rahule ei jäänud, küll aga Strike Derbyga jäin väga rahule 😀 … See oli tõesti võimas, mis kaasaelamine ja melu seal toimus sellel hetkel, ise jooksin ühelt rajalt teisele ja viskasin kahekäe tehnikaga neid palle lihtsalt serva suunas, seda kas ma sain strike või mitte sain aru sellest, kui Jaare vilistas :D!!! Kindlasti lähen uuesti kui võimalus on!”

Kristofer: “Ma arvan, et mulle oli see võistlus kindlasti midagi teistsugust kuna polnud ise veel käinud otseselt välismaal võistlemas. Kohale jõudes alguses ei saandki aru, et hotellis toimuvad ka võistlused, mis oli kindlasti väga mugav, et saidki samas hotellis ka kohe võistelda. Oma taset arvestades olen oma tulemusega üpris rahul kuna seal klassis kus ma mängisin, suutsin mängida ennast nelja parema sekka. Arvan, et see on juba päris okei tulemus. Üleüldiselt oli väga tore, seltskond andis kindlasti palju juurde ja söök oli hea😅.”

 

 

 

 

Jaga seda uudist

Facebook
Twitter
LinkedIn
Print
Email
Shopping Cart